Escacs Escolars… una font d’energia positiva


Aquest campionat escolar m'ha permès viatjar en el temps, anys enrere, quan jo era un nen (amb el Pini, David, Pepe, Josep Maria…), i inclús quan anava de monitor de tants i tants nens (Tino, Carles, Jordi Alfonso, Luís, Moisés, Marc, Miguel, Juan Carlos, Iván, Raul, Israel, Francisco Jesús, José Manuel… i una llarga llista). A tots ells vull recordar en aquest moment en el que la nostra escola d'escacs torna a la primera línia d'escoles d'escacs de Catalunya.

El Carles Cuesta i el Jordi Bals han jugat les finals de Catalunya, i el Pol López, el Pau Martín i l'Antoni Ruíz ho van fer a la final Territorial de Calldetenes, jugant en nom de la nostra escola d'escacs ( Pau G, Cristian, Kiliam, Eric, Maria, Ian, Sergi, Adrià, Alex, Sergi…i la vuitantena de nens que juguen a les escoles de Mollet)… A tots ells i als seus monitors, vull reconèixer públicament la magnífica tasca realitzada fins al moment: als nens per la seva constància i pel gran salt qualitatiu que han  mostrat en el seu nivell de joc ; i als monitors perquè són els responsables d'aquesta millora i perquè han fet possible un projecte pel qual són imprescindibles.

Francesc Fernández

Un nostàlgic que avui ha gaudit veient les partides del Carles i del Jordi.

Categories:

Monthly Archive

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información. ACEPTAR

Aviso de cookies