Crònica d’un dia per recordar


El tren a Primera Divisió va passar per Tàrrega (crònica de Francesc Fernández).

El Club d’Escacs Mollet va aprofitar ahir diumenge, dia 3 d’abril de 2011, la seva oportunitat de fer història i pujar a la Primera Divisió absoluta de Catalunya. Una fita extraordinàriament difícil si pensem que dels nostres 4 joves, 2 han jugat per primer any a l’equip A (un ha fet un 90% dels punts i l’altre un 80%). Una aposta que ara ja ningú pot qüestionar, però que fa uns anys, en perdre la final contra l’Ideal Clavé, i en que només portàvem dos joves i tots dos van perdre, alguns van qüestionar… Dos anys després un és l’actual campió de Catalunya SOTS16 i l’altre l’actual campió JUVENIL de Barcelona!!!

Sembla que la feina ben feta dona resultats, encara que ningú podia pensar fa 4 anys que aniríem a aquesta velocitat.  S’ha de reconèixer que la feina que està fent el mestre LUIS ROJAS amb el nostres joves, i també amb el nostres veterans, és un dels majors actius del club. VULL RECONÈIXER el seu mèrit, la seva gran dedicació i esforç, no només pel club, sinó amb tots els alumnes de les escoles i instituts de Mollet.

També vull agrair especialment a tots aquells que col·laboren i ajuden al mestre Rojas, i són més de 10 persones, en tirar endavant la nostra escola i lliga escolar d’escacs.

Els èxits no es donen per generació espontània… el mòn no funciona d’aquesta forma, encara que hi ha qui s’ho creu; els èxits d’aquesta mena es produeixen gràcies a un esforç constant i ininterromput, de molta gent que, afortunadament per la nostra entitat, treballa a l’ombra de forma altruista…

Ara a seguir treballant, doncs en el futur immediat s’hi deixen entreveure nous reptes il·lusionants pels que hem d’estar preparats…

Francesc Fernández

Un president feliç i orgullós

trenaprimeraweb.jpg

L’equip del Mollet “A” després d’agafar el tren a Primera Divisió a Tàrrega.

Foto cortesía d’Helena Garriga Cazorla.

Darrera, d’esquerra a dreta: Josep Maria Ramón,  Francesc Fernández, Cristián Fernández (no, no son pare i fill), Javier Amores i  Jordi Bals.

Davant, d’esquerra adreta: Pere Garriga, Gerardo Gaona, David Muñoz, Ricard Morros i Luis Rojas.

dsc_0006.jpg

Esmorzant abans del matx decisiu. Queda confirmat que Pere Garriga es motiva amb Cacaolat. Ojalà Ruiz Mateos no faci desaparèixer el mític elixir de llet i cacau.

dsc_0007.jpg

El nostre company Gerardo Gaona, a punt d’engegar la partida amb Turuguet. Al fons, veiem a Cristian saludant al seu rival i Luis Rojas just a l’inici del matx contra Albert Ramon, primer taulell del Tàrrega.

dsc_0009.jpg

Paco mira a Pere amb una expressió curiosa (no serà perque d4 sigui una sortida fora del comú), mentre Bals posa una cara de circumpstàncies, adient al moment històric.

FOTOS CORTESÍA D’HELENA GARRIGA CAZORLA.

Categories:

Monthly Archive

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información. ACEPTAR

Aviso de cookies